АРХИТЕКТУРЫН САЛБАРЫН АХЛАХ БАГШ А.ӨЭЛҮН, БАГШ Э.БОЛОРЦЭЦЭГ  ‘FUTURE IS URBAN’: LIVABILITY RESILIENCE CONSERVATION ОЛОН УЛСЫН ЦАХИМ ЭРДЭМ ШИНЖИЛГЭЭНИЙ ХУРАЛД АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦЛОО.

Энэтхэг улсын Нирма Их Сургуулийн, Архитектур ба Төлөвлөлтийн институтийн (Nirma University, Institute of Architecture and Planning) 2021.12.16-18 өдрүүдэд зохион байгуулсан International Conference on ‘Future is Urban’: Livability Resilience Conservation сэдэвт олон улсын эрдэм шинжилгээний хуралд Архитектурын салбарын ахлах багш А.Өэлүн, багш Э.Болорцэцэг нар ‘’Accessibility Analysis of Public Green Space of Ulaanbaatar City’’ сэдэвт өгүүллийг олон улсын Архитектур, хот төлөвлөлтийн эрдэмтэн судлаачдын хүрээнд илтгэлээр танилцуулж хэлэлцүүлсэн.

Тус хуралд дэлхийн 60 гаруй их дээд сургуулиас судлаачид Орон зай ба Нийгэм соёл (Space, Society & Culture), Хот төлөвлөлт ба Дизайн (Urban Planning & Design), Ногоон болон Цэнхэр дэд бүтэц (Green and Blue Infrastructure),  Экологи Хүрээлэн буй орчин ба Цаг уурын өөрчлөлт (Ecology, Environ. & Climate Change) гэсэн бүлэг сэдвүүдийн хүрээнд 100 гаруй илтгэлүүд хэлэлцүүлсэн болно.

Цаашид өгүүлэл ОУ-ын хурлын эмхтгэлд хэвлэгдэн гарна.

Хурлын мэдээллийг дараа линкээр орж үзнэ үү: - Institute of Architecture and Planning (nirmauni.ac.in)

Мэдээллийг бичсэн ШУТИС-ийн БАС-ийн Архитектурын салбарын ахлах багш А.Өэлүн, багш Э.Болорцэцэг